Beraat Kandili 2017

İçindekiler

2017 Yılı Beraat Kandili Tüm İslam Aleminin Hakkında Hayırlara Vesile Olması Dileğiyle.

 

Mübarek 3 Aylarda kutladığımız kandil gecelerinden biri olan Beraat Kandili ne zaman sorulduğunda bilmemmiz gereken cevabı aslında hicri olarak Şaban ayının 15. gecesini 2017 Berat Kandili ise miladi olarak 10 Mayıs Çarşamba'yı 11 Mayıs Perşembe'ye bağlayan gece ihya ederek ibadet ve dualarla geçirilmelidir.

 

Ramazan ayının müjdeleyicisi olan Berat kandili için artık geyi sayım başladı. Peki içinde büyük bir fazilet barından Berat kandili nasıl ve ne zamandır önemini okuyalım..

2017 Beraat Kandili Güzel Sözleri

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Beraat Kandiliniz mübarek olsun..

*Allah’ın Rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız firdevs, dualarınız kabul olsun. kandiliniz kutlu olsun.

 

Beraat Kandili Hadisleri Rivayete Göre Şöyledir.

 

(Şabanın 15. gecesini ibadetle, gündüzünü de oruçla geçirin! O gece Allahü teâlâ buyurur ki: “Af isteyen yok mu, affedeyim. Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim. Dertli yok mu, sıhhat, afiyet vereyim. Ne isteyen varsa istesin, vereyim.” Bu hâl, sabaha kadar devam eder.) [İbni Mace]

(Cebrail aleyhisselam gelip, “Kalk, namaz kıl ve dua et! Bu gece Şaban ayının 15. gecesidir” dedi. Bu geceyi ihya edenleri Allahü teâlâ affeder. Yalnız, müşrik, büyücü, falcı, cimri, kinci, müşahin, içkici, faizci ve zaniyi affetmez.) [Taberani] (Müşahin, bid’at ehli demektir.)