IKI MAHKUM

IKI MAHKUM

İki mahkum hapishaneden kaçmıŞlar. Üzerlerinde çizgili hapishane elbiseleri ile bir mezarlıkta saklanıyorlar. Zaman geçiyor ve çok acıkıyorlar ama yakalanmamak için mezarlığı terk edemiyorlar. Biri diğerine:- “Yeni gömülen bir adamın karnını açalım yediği yemeği yiyelim” diyor ve o sırada bir cenaze geliyor, bunlar saklanıyorlar ölü gömülüp insanlar gidince hemen mezarı açıp ölünün karnını açıyorlar. Adam ölmeden az önce makarna yemiŞtir ikiside birer avuç alıyorlar ama sonra biri yemiyor. Daha sonra makarnayı yiyen adama:- “Nasıl yedin onu, ya adam hastaysa vs.”deyip adamın midesini bulandırıyor ve adam yediği makarnaları ölünün açık olan karnına kusuyor, diğeri hemen onun kustuğu makarnaları yemeye baŞlıyor diğeri: – “Sen demin ne dedin Şimdi ne yapıyorsun?”diye sorunca bizimki: – “Ben hayatta soğuk makarna yiyemem”diyor Süper benzinİki deli, yolda giderken bir direksiyon bulunca çok sevindiler. O sevinçle saatte 160 la uzunca bir süre yol aldıktan sonra benzincinin önünde durdular. Arabayı süren:- Onbin liralık, dedi, süper olsun.Benzinci ikisini de tepeden tırnağa süzdükten sonra:- Gidin iŞinize be! diye bağırdı, sizin civatalarınız gevŞek!İkincisi, araba kullanana döndü:- Gördün mü! Araba masraf kapısı açtı bileHEPSİ ERİYORDeli , kahveye girdiğinde soluk soluğaydı.BoŞ bir masaya oturup ocağa seslendi; – Bana bir çay !çay geldi , Şekerleri atıp karıŞtırdı.Garsonadan yine Şeker istedi.Onları da atıp karıŞtırdı,yeniden istedi.Garson; – Sekiz Şeker koydun çaya ,dedi ŞaŞkın ŞaŞkın, – Koydum ama , iŞte görüyürsun, hepsi eriyor! ALIK TUTUYORUMDeli duvara oturmuŞ.Elindeki oltanın ucu sokağa sarkmıŞ…. Yoldan geçen soruyor; – – – – – Orada balık mı tutuyorsun sen? – – – – – Hayır alık tutuyorum.- – – – – Tutabildin mi bari ? – – – – – çook … Seninle 23 oldu ! BİLETİMİ YIRTIYORSinemaya girmek istiyodu.GiŞeden biletini aldı.Birkaç dakika sonra gelip bir tane daha aldı. Sonra bir bilet daha bir daha… GiŞedeki görevli dayanamadı – Karaborsa yapıyorsun galiba.Bu kaçıncı bilet alıŞın ? Deli ;- ıçeride bir deli var, dedi.Tam kapıdan girince biletimi yırtıyor. Bende gelip yenisini almak zorunda kalıyorum.. SAVURGAN HÜKÜMETİki deli, yağmurdan sonra kumaŞı yırtık paslı bir Şemsiyeyi açmıŞlar yolda gidiyorlardı.Birincisi, gökkuŞağını gösterdi; – Bak bak ..ıkinci baktı ve birden sinirlendi- Hükümet böyle Şeyler için para harcıyor da , bizim gibi deliler için doğru dürüst bir hastane yaptırmıyor !  

12’NİZDE Mİ? Katil, suçunu itiraf etti, yargıç da durumu jüri heyetine iletti. Birazsonra jüri baŞkanı kararı açıkladı: -Bu sanık suçsuzdur… Yargıç adamakıllı kızdı: -Canım, ne biçim iŞ bu!… Adam, ben katilim diyor suçunu itiraf ediyor sizde suçsuzdur kararına varıyorsunuz… Acaba, suçsuzdur kararını neye dayanarak verdiniz? -Delilik efendim, delilik… Yargıç bütün jüri üyelerini teker teker süzdü. BaŞını sallayarak : -Sahi mi? 12’niz de mi?.. YALAN SÖYLEMİş Akıl hastanesine yeni gelen doktor, hastaları ziyaret ediyordu.Birine yaklaŞtı : -Sizin adınız nedir bakayım? -Hüsamettin efendim. -Soyadınız? -Tanrıoğlu. Tam o sırada yandaki yaŞlı : -İnanma inanma doktor, yalan söylüyor.Benim böyle bir oğlum yokturKARANLİKTA KALİRİZ!Akil hastahanesinde bir deli kendini ayagindan tavana asmisti. Doktor nedeninini sorunca: Arkadasimiz kendini ampul saniyor dediler Doktor indirilmesini isteyince soylendiler- Iyi ama karanlikta kaliriz…!ZİL ÇALDI…PAYDOS OLDU! Delileri uçağa bindirmiŞler, bir Şehirden ötekine naklediliyorlardı.Ama o kadar çok gürültü yapıyorlardı ki, sonunda pilot dayanamadı, uçağı ikinci pilota teslim ederek içeride ne olup bittiğini görmek istedi. Deliler uçakta hep bir ağızdan bağırıp çağırıyorlardı.Baktı, en baŞta, bir deli, ötekilere uymamıŞ, akıllı, uslu oturuyordu. -Sen neden bağırmıyorsun? diye soracak oldu. Adam : -Ben bunların öğretmeniyim, diye cevap verdi.Onlarda benim öğrencilerim.şimdi teneffüsteler de onun için ses çıkartmıyorum. Pilot, çaresiz yerine döndü. Bir süre geçti.Bir an geldi ki sesler büsbütün kesiliverdi. Pilot: -Aman çok güzel! diye sevindi.Herhalde kendinin öğretmen olduğunu sanan deli, ötekileri derse almıŞ olsa gerek, diye düŞündü. Ama dakikalar geçiyor, arkadan hiç bir ses seda çıkmıyordu.Pilot biraz daha bekledikten sonra merak etti.Gidip bakmak istedi. Bir de ne görsün! Uçağın kapısı açık ve içeride öğretmenden baŞka kimsecikler yok değil mi! DehŞetle sordu : -Öğrencilerin nerede?, diye… -Dersler bitti.Hepsini evlerine gönderdim!

ÖNCE KAÇANLARIAkil hastanesinden iki deliyi salivereceklermis. Doktorlar kendi aralarinda “Sunlara son bir test yapalim da gorelim akillari baslarina gelmis mi.”demisler. Bunun uzerine iki deliyi bir masa basina cagirmislar. Masanin uzerine bir kavanoz dolusu siyah zeytin, bir kavanoz dolusu da canli hamambocegi dokmusler ve “Buyrun beyler, yiyiniz.” demisler. Delirlerden bir tanesi hemen zeytinlere saldirmis, otekisi araya girmis, “Once kacanlari yiyelim, oburleri nasil olsa duruyor!” BİR KEDİ DAHAAkıl hastanesinden kaçan iki deli, karŞıdan gelen bekçiyi görünce iri gövdeli bir çınarın arkasına saklandılar.Bekçi,onların ayak seslerini iŞitmiŞti.Sordu: – Kim o? ıçlerinden biri kedi gibi miyavladı. Bu baŞarılı miyavlamadan sonra bekçi yürüyüp gidiyordu ki,delilerin ayakları altındaki yapraklar hıŞırdadı.Bekçi geri dönüp yine seslendi: – Kim var orada? ıkinci deli cevap verdi: – Bir kedi dahaMASRAF KAPISI AÇTI BİLEİki deli, yolda giderken bir direksiyon bulunca çok sevindiler.O sevinçle saatte 160’la uzunca bir süre yol aldıktan sonra benzicinin önünde durdular. Arabayı süren; – Yüz bin liralık dedi.Süper olsun. Benzinci ikisini de tepeden tırnağa süzdükten sonra ; – Gidin iŞinize be ! diye bağıdı.Sizin civatalarınız gevŞek ! ıkincisi , araba kullana’a dödü – Gördün mü! Araba masraf kapısı açtı bile! ILK BAKİSTA Mİ?Adamin biri deliler hastanesini gezmeye gitmis.Bakmis deliler kapidaki delikten iceri dogru bakiyorlar.Bakan tekrar siraya geciyor.Devamli bir dongu gibi olay yineleniyor.Adam merak etmis oda siraya girmis.Sira kendi sine gelmis.Egilip bakmis.Zifiri karanlik hicbirsey yok.BIr tanesini dur durup sormus.: -Yahu ben hic birsey goremedim? Deli sasirmis: -ulan biz iki yildir bakiyoruz birsey goremiyoruz.Sen ilk bakista mi goreceksin. KARşI KALDIRIM Bir akıl hastası, bulunduğu kaldırımdan karŞıya geçip rastladığı ilk görevliye sormuŞ : -Affedersiniz, karŞı kaldırım nerede acaba? Görevli ŞaŞırmıŞ ama yine de karŞı tarafı göstererek : -İŞte Şurada, demiŞ. -Kime yutturuyorsun yahu… Daha Şimdi orda sordum, burayı gösterdiler!… NASIL BİLSİN Akıl hastanesinde koğuŞları gezen baŞhekim, bir hastanın oturmuŞ, birŞeyler yazdığını gördü : -Kolay gelsin, ne yazıyorsun? -Mektup yazıyorum efendim. -Yaaa…Kime yazıyorsun? -Kendime… -Peki, ne yazılı mektupta? -İlahi doktor bey, deli misiniz siz?Mektubu daha almadım ki…İçinde ne yazdığını bileyim.