İçinde Bulunduğunuz cilt bakımı

Fondöten

Fondöten, yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda baŞarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önemlidir.Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalıdır; cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek akıllıca olacaktır.Fondöten her zaman temiz ve nemlendirilmiŞ cilde uygulanmalıdır.

Uygulama

1Kompakt fondöten dıŞında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar.2Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Az miktar ile baŞlayın, gerekirse ilave edersiniz. Çok fazla miktar, sürülmeyi zorlaŞtıracağı gibi maske etkisi de yaratır.3Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın. Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin.4Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da ( kirpiklere değmeden ) sürün.5Profesyonel bir sonuç istiyorsanız, nemli bir sünger ile yüzün dıŞına doğru fondötenin üzerinden geçin.6Diğer uygulamalara geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir süre bekleyin.

Fondöteni yeni sürmenize rağmen sivilce veya göz altı halkaları tam kapanmamıŞ olabilir. Bir kapatıcı ( concealer ) ile bu hataları düzeltmek gerekir.