Regaip Kandili 2017

30 Mart 2017 Perşembe Bugün Mübarek Regaip Kandili ve aynı Zamanda PEYGAMBER Efendimizin (S.A.V) doğduğu Rebiülevvel ayıdır. 

Peygamber Efendimiz (SAV) Buyuruyorki: ''Kim bu aya girdiğimizde birbirini haberdar eder vede haber verirse diğer mümin kardeşlerine , onları cennetine alması için Kıyamete kadar ALLAH'a dua edeceğim.''

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Bu Mübarek Günde Dua'larımızın dostluk bereket huzur barış ve kardeşlik getirmesini Yüce Rabbimizden Niyaz Eder Kimin gönünde ne dua'sı varsa kabul olması dileğiyle Mübarek Gecemiz Regaip Hayırlara vesile olsun inşALLAh.

Recep Ayı'nın ilk Cuma'sı olan Regaip Kandili, 2017 yılında, 30 Mart 2017 Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece ihya edilecek. Bu gece Müslümanlar ibadet ve dua ile Allah'ın rızasını kazanmaya çalışacaklar. Yine gün içinde nafile namazlar kılmak, Regaip gecesi Tesbih namazı kılmak ve bolca Kur'an-ı Kerim okumak, tefekkür etmek gibi ibadetler de bu geceden alacağınız fazileti katlayacaktır.