Zayıflatan Salata Tarifi

İçindekiler

Hem protein yönünden değerli, doyurucu hem de yerken zevk alacağınız salata tarifleri vereceğiz. Bu salatalar size egzersiz yapmak için enerjide verecek. Kalori almadan doymanın yolu.

Doyurucu salata 1: Ispanaklı, jambonlu salata

İçindekiler:

Ispanak-YıkanmıŞ, doğranmıŞ9 parça dilimlenmiŞ az yağlı jambon 2 adet doğranmıŞ salatalık 3 yumurta, kaynamıŞ ve kesilmiŞ 1/4 bardak elma sirkesi1 çorba kaŞıüı soya sosu1 çorba kaŞığı Şeker 1/2 çorba kaŞığı tuz1 avuç siyah zeytin

Tarifi : Jambonu azıcık piŞirin. İsterseniz hindi jambonu veya soyalı jambonda kullanabilirsiniz daha sağlıklı olması açısından. Dilimlediğiniz jambonları sirke, yağ, soya sosu, Şeker ve tuzun içinde karıŞtırın. Sonra birazcık daha ısıtın. Bir kase ıspanağıda içine ekleyin. Daha sonra salatalık, yumurta ve zeytinleri ekleyin.

4 kiŞilik bir tabak hazırlayabilirsiniz.Doyuruculuk Jambon ve salatanın içindeki malzemeler sizi rahatça doyuracaktır hemde sağlıklı bir Şekilde. Sıcak olan kısımlarıda midenizi kandırarak tamamen sıcak bir yemek yediğinizi hissettirecek. Ispanak size hem güç hemde doyum verecek.

Doyurucu salata 2: Niçoise salata

İçindekiler:
Yarım göbek marulYeŞil fasulye 1/2 kap zeytinyağı, sirke ve hardal karıŞımıBir tutam tuz ve karabiber 2 doğranmıŞ domates2 haŞlanmıŞ ve kesilmiŞ patatesYarım kutu konserve ton balığı3 haŞlanmıŞ ve kesilmiŞ yumurta1 soğan 1/3 kap küçük siyah zeytinler 1 çorba kaŞığı kapari1 kaŞık arpacık soğanı1 tutam taze maydanoz.

Tarifi:

Marulu bir kaseye koyun, yeŞil fasulyeleri kapari ve yağ-sirke-hardal karıŞımı ile ezerek karıŞtırın. Tuz ve karabiberide ekleyin. Domatesleri ekleyin, patatesleri tabağınızın kenarlarına, yumurtaları ve ton balıklarını ortaya yerleŞtirin. Daha sonra diğer maydanoz, kapari, soğanları ekleyin servis edebilirsiniz. 3 kiŞilik bir yemek oldu.

Doyuruculuk: İçindeki zengin maddeler ağzınızda sanki bolca bir tabak deniz mahsülü yiyormuŞ hissi verecek. HaŞlanmıŞ yumurtalar zaten size doygunluk verecek. Sağlıklı bir salata sizi bekliyor.

Doyurucu salata 3: Tavuk barbekü salatası

İçindekiler:

Derisi yüzülmüŞ, kemiksiz 2 adet tavuk göğsü4 sap doğranmıŞ kerevizYarım soğan 1 büyük kırmızı tatlı biber 1/4 oranında barbekü sos 2 çorba kaŞığı az yağlı mayonez1 kutu tatlı mısır.

Tarifi:

10 dakika kadar fırında tavuğunuzu piŞirin. Küp küp kesin. Kerevizleri, biberi, soğanı ve mısırları tavuklarla karıŞtırın. Bir diğer kasede barbekü sos ve mayonezi hazırlayın. Daha sonra tavuğunuzun üzerine güzelce dökün.

Doyuruculuk: Tavuk ve barbekü sos hem size ana yemek hissi verecek hemde doyuruculuk hissi verecektir. Hem sağlıklı beslenin hemde kalori almadan zayıflayın.